SĄD OKRĘGOWY W SŁUPSKU ODMAWIA SPEŁNIENIA ŻĄDAŃ

W zeszłym tygodniu „S” Pracowników Sądownictwa i Prokuratury skierowała do Sądu Okręgowego w Słupsku żądania w trybie przepisów o rozwiązywaniu sporów zbiorowych. Obejmują one zarówno wyrównanie płac na stanowiskach z największymi dysproporcjami, jak i podpisanie porozumienia o współpracy i przestrzeganiu praw i wolności związkowych.  SPÓR ZBIOROWY W SO SŁUPSK – ŻĄDANIA DOTYCZĄ PŁAC ORAZ PRAW I WOLNOŚCI ZWIĄZKOWYCH Czego domagają się związkowcy?  Poza postulatami płacowymi chcemy, aby władze słupskiego sądu uzgadniały zasady podziału środków na wynagrodzenia (związkom zawodowym w budżetówce gwarantuje to ustawa o związkach zawodowych).   W ramach żądań złożony został projekt porozumienia o współpracy i poszanowaniu praw i wolności związkowych.