Protest pracowników budżetówki 23 października 2021 r.

23 października 2021 r. | sobota | godzina 12.00 |
PROTEST PRACOWNIKÓW SFERY BUDŻETOWEJ
Warszawa | Ministerstwo Finansów – KPRM

Współorganizatorzy: MOZ NSZZ „Solidarność” Pracowników Sądownictwa i Prokuratury

ZAPRASZAMY WSZYSTKICH PRACOWNIKÓW SĄDÓW I PROKURATURY ORAZ INSTYTUTU EKSPERTYZ SĄDOWYCH DO UDZIAŁU W MANIFESTACJI!

Protest jest współorganizowany przez Międzyzakładową Organizację Związkową NSZZ “Solidarność” Pracowników Sądownictwa i Prokuratury wraz z innymi organizacjami NSZZ „Solidarność” zrzeszającymi pracowników muzeów, pracowników służby celnej, pracowników urzędów skarbowych, pracowników sądów i prokuratury, funkcjonariuszy i pracowników cywilnych służby więziennej, funkcjonariuszy i pracowników cywilnych policji.

Organizatorzy zapraszają do udziału w proteście wszystkich pracowników sądów i prokuratur oraz Instytutu Ekspertyz Sądowych.

Protestujący przejdą spod siedziby Ministerstwa Finansów –  ul. Świętokrzyska 12  pod Kancelarię Prezesa Rady Ministrów – Al. Ujazdowskie 1/3. Akcja związana jest z planowanym zamrożeniem płac w 2022 r.

Do protestu dołączyła się Krajowa Rada Związku Zawodowego Pracowników Wymiaru Sprawiedliwości RP z siedzibą w Warszawie oraz Niezależny Samorządny Związek Zawodowy Pracowników Wymiaru Sprawiedliwości RP z siedzibą w Poznaniu.

Chcemy dać wyraźny sygnał rządzącym, że odrzucenie postulatów central związkowych spotka się ze stanowczym, publicznym sprzeciwem naszego środowiska pracowniczego i setek tysięcy pozostałych pracowników budżetówki.