MANIFESTACJA 5 MARCA: OSTATKI U PREMIERA!

CZAS NA KONKRETNE DZIAŁANIE!
ZASŁUGUJEMY NA SZACUNEK,
GODNE WARUNKI ŻYCIA ORAZ GODZIWE WYNAGRODZENIE!

POBIERZ ULOTKĘ: OSTATKI U PREMIERA

Podnieśmy zmęczony wzrok, odejdźmy od biurek i spójrzmy w oczy władzy. Niech przestaną udawać, że nas nie ma! My codziennie dajemy z siebie wszystko  – oczekujemy od rządzących tego samego!

Nasze zakresy obowiązków pękają w szwach, a my nadal, kosztem zdrowia i czasu dla naszych rodzin, staramy się podołać obowiązkom. Pokażmy, jak bardzo nasza praca jest odpowiedzialna i ciężka. Niech obywatel dowie się, jak bardzo przeżywasz, kiedy przygotowujesz nakaz przyjęcia do aresztu chłopaka w wieku swojego syna; jakich emocji doświadczasz w czasie rozprawy sądowej, na której przed sądem staje syn znęcający się nad matką, właśnie wtedy, gdy twoja matka jest chora.
Co czujesz, kiedy kładziesz się spać i zastanawiasz czy na pewno wysłałeś wokandy do prokuratury? Gdy rano masz ścisk żołądka, bo jedziesz na przesłuchanie zgwałconego 10-latka? Jakie rozterki targają Twoim wnętrzem, gdy matce trzeba zabrać dziecko i umieścić w domu dziecka?

Czy ktoś ma wątpliwości, że nasza praca jest źle opłacana?!

Pracownicy próbują lokalnie pokazać swoje niezadowolenie w różny sposób

CZAS NA WIELKĄ AKCJĘ!
UDERZMY TERAZ Z PEŁNĄ SIŁĄ NA WARSZAWĘ!

MANIFESTACJA
„OSTATKI U PREMIERA”
5 marca 2019 r.
start o godz. 12:0
w Warszawie
Świętokrzyska 12 (wejście od strony ul. Czackiego)
Ministerstwo Finansów
 #ostatkiupremiera

organizowana przez MOZ NSZZ „Solidarność” Pracowników Sądownictwa z udziałem Związku Zawodowego Pracowników Wymiaru Sprawiedliwości RP, Niezależnego Samorządnego Związku Zawodowego Pracowników Wymiaru Sprawiedliwości RP. Zapraszamy wszystkich pracowników sądów i pracowników prokuratury. Pokażmy w Warszawie rządzącym, że jesteśmy zjednoczeni i silni!

Przemarsz spod Ministerstwa Finansów pod Kancelarię Prezesa Rady Ministrów, gdzie będzie czekała na nas scena jak w 2017 r.

Rezerwujcie termin. Będziemy zwracali się do pracodawców, aby po zabezpieczeniu koniecznej kadry do obsługi interesantów i wokand, ułatwili pracownikom wykorzystanie urlopu w tym dniu. Wkrótce skierowany zostanie do nich list otwarty, który opublikujemy.

Walczymy o dobro całego wymiaru sprawiedliwości!

Pytasz: Po co? Jaki to ma sens?
Zgodnie z art. 221 Konstytucji RP INICJATYWA USTAWODAWCZA W ZAKRESIE M.IN. ZMIANY USTAWY BUDŻETOWEJ  PRZYSŁUGUJE WYŁĄCZNIE RADZIE MINISTRÓW.

Będziemy postulowali o tę zmianę JESZCZE NA TEN ROK i dodatkowe 450 zł (tak jak mają inne służby, co łącznie z 200 zł da nam kwotę 650zł)!

Będziemy postulowali, aby Rada Ministrów przyjęła korzystne rozwiązania w budżecie także na 2020 r.

Będziemy postulowali o wprowadzenie nowej ustawy o pracownikach sądów i prokuratury, w tym mnożnikowego systemu wynagradzania.

Jak widzicie jest o co walczyć. Prawdopodobnie to nie będzie ostatnia manifestacja. Ten rok jest dla nas najważniejszy. Nie może zabraknąć Was – pracowników sądów i prokuratury, bo to właśnie Wy dajecie nam moc.

Jak będzie potrzeba, uderzymy mocniej!

Szukajcie nas na stronie wydarzenia:
Ostatki u Premiera: Manifestacja Pracowników Sądów i Prokuratury

szukajcie i promujcie hasztag  #ostatkiupremiera

Wkrótce podawane będą informacje organizacyjne. Udostępnimy numery kontaktowe, pod którymi będzie można uzyskać informację o miejscach przejazdu autokarów, które Was zabiorą do stolicy. Pracownicy w sądach, w których są związki zawodowe uczestniczące w wydarzeniu, będą uzyskiwali wszystkie konieczne informacje w swoich radach zakładowych i u koordynatorów.

POBIERZ ULOTKĘ: OSTATKI U PREMIERA