26.04.2018 – SPOTKANIE “S” W DIRS – INFORMATYCY W SĄDACH

W Ministerstwie Sprawiedliwości 26 kwietnia br. związkowcy z „S” spotkali się panem Michałem Wosiem odpowiedzialnym za rozwiązania informatyczne w sądach, dyrektorem Departamentu Informatyzacji Rejestrów Sądowych – Michałem Szczepańskim i naczelnikiem Wy-działu Utrzymania Aplikacji – Marcinem Burkotem. Związki zawodowe reprezentowali: Edyta Odyjas, Artur Nowak, Radosław Jabłoński i Piotr Pałys. Tematem spotkania były plany związane z centralizacją pracowników oddziałów i sekcji informatycznych oraz zagadnieniami związanymi z informatyzacją sądów powszechnych.
Pracownicy polskich sądów, przez brak spójnej polityki informatyzacji i wiele popełnianych uprzednio błędów – pracują na ogromnej ilości niewspółpracujących ze sobą systemów informatycznych. Nie da się ukryć, że przyszłość sądownictwa to jego informatyzacja. Jednak musi to być informatyzacja przemyślana i usprawniająca, a nie utrudniająca pracę i procedowanie spraw obywateli.
W czasie spotkania uczestnicy zadeklarowali ścisłą współpracę ws. przyszłych wdrożeń systemów informatycznych i konsultacje dotyczące uzgadniania zasad zatrudniania i płac dla informatyków, które będą konieczne w związku z planami powstawania centralizacji służb informatycznych obejmującej utworzenie 11 rozproszonych centrów informatycznych w apelacjach sądowych.
Wszystkich zainteresowanych naszych członków będących informatykami prosimy o kontakt na adres informatycy@ps-solidarnosc.org.pl